اگر به سینما می روید،لطفا این ۱۷ نکته را رعایت کنید …

۱- هیچوقت داستان فیلم را برای همراهتان تعریف نکنید(مگر اینکه نابینا باشد)!

۲- وقتی زیاد سرفه می کنید به سینما نروید.

۳- با پاهایتان به صندلی جلویی فشار نیاورید.

۴- کفشهایتان را از پا بیرون نیاورید. شاید دیگری به بوی پا حساسیت داشته باشد.  

۵- از خوردن تنقلاتی که بسته بندی های پلاستیکی پر سروصدا دارند، خودداری کنید.

۶- اگر قرار است چیزی را بجوید، این کار را با کمترین سر و صدا انجام بدهید. برای هیچکس، شنیدن صدای جویده شدن چیزی، خوشایند نیست!

۷- در سالن سینما و هنگام نمایش فیلم، موبایل خود را در حالت سایلنت و پرواز قرار داده و از جواب دادن به آن خودداری کنید. مسائل شخصی شما، باید در بیرون از سالن سینما حل و فصل شوند.

۸- در هنگام پخش فیلم و در تاریکی سالن سینما، پیغام های خود بر روی موبایل تان را چک نکنید. نور صفحه نمایش موبایل شما، مطمئنا بسیاری از تماشاگران کنار دست یا پشت سر شما را آزار خواهد داد.

۹- اگر دیر و پس از شروع فیلم وارد سالن سینما شدید، از نور چراغ قوه موبایل تان برای روشن کردن مسیر راه تا صندلی استفاده نکنید. اگر کمی صبر کنید تا چشمانتان به تاریکی سالن عادت کند، راه تان را به خوبی پیدا خواهید کرد. چراغ قوه شما، یک مزاحم جدی برای فیلم دیدن آنهایی است که سر موقع خودشان را به سالن سینما رسانیده اند.

۱۰-اگر به صورت گروهی و یا خانوادگی به سینما رفته اید، یادتان باشد که شما و خانواده یا دوستان و آشنایانی که با هم در سالن سینما هستید، فقط بخش کوچکی از جماعت داخل سالن به شمار می روید و حضور گروهی شما، نباید با حرف زدن و شوخی کردن و تعارف خوردنی، باعث آزار و اذیت دیگران و مانع فیلم دیدن آنها شود.

۱۱- لطفا، لطفا، لطفا جایی دیگر جز سالن سینما را برای بلند بلند حرف زدن و خنده و خودنمایی انتخاب کنید. دنیا خیلی بزرگ است و محل های مناسبی برای عرضه شیرین زبانی های شما یا نشان دادن زیبایی ها و توانایی های فردی شما دارد!

۱۲- این نکته را خوب به خاطر بسپارید: فرزند دلبند شما، فقط برای شما "عزیز" است، برای دیگرانی که برای دیدن فیلم به سینما آمده اند، فرزند شما و سر و صدا و دویدن و بازی او در سالن تاریک سینما، یک مزاحم وحشتناک به شمار می رود.

۱۳- خودخواهانه، فرزند کوچک تان را با خود، به دیدن فیلمی که مناسب سن و سال او نیست نبرید. علاوه بر اینکه با این کار، به روحیه و احساس او لطمه می زنید، مانع لذت بردن دیگران از دیدن فیلم نیز خواهید شد. هر فیلم، برای گروهی خاص ساخته شده، درجه بندی فیلم ها را رعایت کنید.

۱۴- هر کاری دارید، قبل از ورود به سالن سینما انجام بدهید. بلند شدن در میانه نمایش فیلم برای رفتن به دستشویی یا خرید تنقلات و … و لگد کردن پای دیگرانی که در ردیف صندلی شما مشغول فیلم دیدن هستند، یک آزار جدی برای بقیه است. اگر مشکل یا بیماری ای دارید که حتما باید در مدت زمان فیلم چند بار از صندلی خود بلند شوید و بیرون بروید، حتما هنگام خرید یا رزرو اینترنتی فیلم، ردیف های اول صندلی ها را انتخاب کنید.

۱۵- برای حرمت به سازندگان فیلم، پس از پایان فیلم از جا بلند نشوید. نام دیگر دست اندرکاران تولید فیلم، برای آگاهی شما نوشته شده است.

۱۶- پس از پایان فیلم، ظروف خالی پاپ کورن یا بطری های خالی نوشابه یا آب معدنی ای که نوش جان کرده اید را، با خود بیرون ببرید و در سطل های مخصوص زباله بیندازید. سعی کنید صندلی و اطراف محل صندلی خود در سالن سینما را تمیز نگهدارید. معمولا به خاطر فشردگی سانس های نمایش فیلم، امکان تمیز کردن صندلی ها و اطراف آنها تا پایان روز برای نیروهای خدماتی سینما وجود ندارد. تماشاگر بعد از شما، حق دارد که در یک محیط تمیز، فیلم ببیند. صندلی و سالن سینما را برای نفر بعدی، تمیز نگهدارید.

۱۷- سالن های سینما، امروز مکانیزه شده اند و شما می توانید خرید اینترنتی، با مشخصه ردیف و صندلی داشته باشید. اما در هر صورت، بلیط شما، دارای یک شماره ردیف و صندلی است که شما را موظف می کند در جایی مشخص بنشینید. لطفا حتما در صندلی مشخص شده خود بنشینید و باعث بوجود آمدن بی نظمی و شلوغی در سالن سینما نشوید.

 پی نوشت: این نکته ها، نتیجه سال ها فیلم دیدن در سالن سینما و تجربه بسیاری چیزها بود که مانع خوب دیدن یک فیلم و لذت بردن از آن می شد. با احترام به همه تماشاگران فهیم سینما، تلاش کنیم تا لذت فیلم دیدن در سالن سینما، برای همه، به یک تجربه خوب و شیرین و دلچسب بدل شود. به فیلم و دست اندرکاران تولید آن، به سالن سینما، به تماشاگران حاضر در سالن سینما و به مسئولان و نیروهای خدماتی سالن سینما احترام بگذاریم.